O FIRMIEPRZEDMIOT DZIAŁANIAOFERTA MIESZKANIOWASPRAWY MIESZKAŃCÓWE-infoPRZETARGIWYDARZENIAKonkurs ,,KAWKA''Akcja ,,KOŚCIERSKIE DYMY''Puchar Burmistrza   w Piłce NożnejInwestycja Roku 2013DIAMENTY FORBESASpalanie śmieciPrasa o KTBS

BIP 

PosiaBIPdamy    certyfikat
ISO 9001:
2015

 

Dzięki "KAWCE" kolejne budynki przestaną „kopcić”

w naszym mieście

 

Kościerzyna 21.11.2017 r.

   W 2017 r. dzięki staraniom Kościerskiego TBS Sp. z o.o. oraz administrowanych przez nas wspólnot mieszkaniowych podłączonych zostało kolejnych 5 budynków do miejskiej sieci cieplnej. W miejsce zlikwidowanych 72 źródeł ciepła opalanych węglem (czasami złej jakości) wykonana została  instalacja centralnego ogrzewania i ciepłej wody.

Koszt Realizacji instalacji c.o. i c.w.u. w  5 budynkach  wspólnot mieszkaniowych  objętych programem "KAWKA" wyniósł 774 tys. zł, bezzwrotna dotacja  z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej aż  334 tys. zł, nisko oprocentowana pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku 334 tys. zł, a wkład własny  106 tys. zł.  

Likwidacja pieców przyczyni się do poprawy czystości powietrza w Kościerzynie. Zmniejszeniu ulegną emisje pyłu PM10 o 2,7 ton/rok,  PM 2,5 o 2,6 ton/rok oraz dwutlenku węgla o 466 ton/rok.

Należy podkreślić, że przed programem "KAWKA" nie było wcześniej dla wspólnot mieszkaniowych tak korzystnych i proekologicznych rozwiązań. Niestety program ten nie będzie kontynuowany, co skutkuje brakiem możliwości uzyskania dofinansowania w kolejnych latach.  


Rynek 17/18

    
Gdańska 2                                               Długa 5       

    
Dworcowa 25                                             Lipowa 3